Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

25.08.2016

Kolorowy TAG

Aloha.
Dziś chcę opublikować coś innego niż tylko recenzje. Wywiady, owszem, pojawiły się już, ale jeszcze ani razu nie pojawił się luźniejszy post. Tym razem będzie to kolorowy tag, w którym postaram się przypisać kolory do książek oraz bohaterów czy także pisarzy. Jeśli ktoś jest zainteresowany, zapraszam do przeczytania.

Kolor czarny - tragiczna książka
Dla mnie tragiczną książką jest powieść zatytułowanej 1974, której Autorem jest David Peace. I uwaga, to kryminał. Nie przeszkadza mi to, gdy ktoś opisuje sceny erotyczne z umiarem albo podteksty, jakie były w tej pozycji, ale była za bardzo wulgarna i brutalna. Na to wszystko bohater do kitu, który wolał użalać się nad sobą.
Kolor biały - dobra książka
Tych jest akurat więcej, które mi się podobają. Podobają mi się na przykład książki Robin Hobb. Albo cykl Harry Potter. Wiem, że jest to dla młodzieży. Jednakże czytając te tomy byłam w wieku nastoletnim i mi się to mega spodobało, więc zostało mi to do dziś. Kolejnym przykładem jest cykl Opowieści z Narnii, które pokazują od samego początku do samego końca zupełnie inny świat. Jego początek i koniec.
Kolor bordowy - nijaka książka
Czasem się zdarzy przeczytać taką nijaką pozycję, o której nie wiadomo, co sądzić. Dla mnie taką powieścią z pewnością jest Nigdziebądź Neila Gaimana. W zupełności nie wiem, co o tej powieści mam sądzić.
Kolor beżowy - książka, która wywołuje smutne emocje
Hm... Dla mnie taką powieścią była z pewnością Pies, który jeździł koleją.. Czytałam tą książkę jako lekturę w wieku dziecięcym, ale doskonale pamiętam ten smutek z powodu tego psa ;(. Nigdy więcej nie sięgnęłam po tą książkę. Nawet nie wiem, czy kiedyś sięgnę. Zbyt dobrze pamiętam to.
Kolor lawendowy - książka, która wywołuje radosne emocje
Radosne emocje i uśmiech, kiedy tylko pomyślę jest to z pewnością Harry Potter, bo dzięki temu cyklowi zaczęłam uczęszczać do klubu w miejscowej bibliotece i odświeżyłam znajomości z tymi osobami, które w dzieciństwie utraciłam kontakt, bo okazało się, że te same osoby chodzą na ten klub.
Kolor pomarańczowy - pisarz, do którego długo nie można było się przekonać
Dość długo przekonywałam się do C.S.Lewisa, który napisał Opowieści z Narnii. Dość długo mi szło przyzwyczaić się do stylu, którym napisał ten cykl z uwagi na to, że najpierw obejrzałam filmy, a potem wzięłam się za czytanie książek, o których z początku nie wiedziałam.
Kolor czerwony - pisarz, którego twórczość nie przypadła do gustu
Mam dwóch takich. Pierwszym jest Brandon Sanderson. Przeczytałam kilka jego powieści i żadna mi się nie spodobała. Drugą pisarką jest Ursula Le Guin, której powieści są dla mnie zbyt wyidealizowane.
Kolor zielony - pisarz, do którego od razu można się przekonać
Jest kilka takich Autorów. Jest to między innymi J.K. Rowling, Robin Hobb, Jo Nesbø.
Kolor liliowy - postać o łagodnej osobowości
Łagodna osobowość? Ciężko mi zdecydować, ale mi odpowiada Łucja Pevensive z cyklu Opowieści z Narnii. Jest to pogodna, dobra dziewczyna.
Kolor granatowy - postać o złej osobowości
Jest tu kilku takich, którzy mi przychodzą na myśl. Voldemort z cyklu Harry'ego Pottera. Kolejnym jest Biała Czarownica czy wuj Kaspiana X z Opowieści z Narnii.

2 komentarze: