Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
*the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie
* Ayash mówi o... to nieregularny cykl filmów umieszczanych na kanale YT oraz na sekretnym tropie
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

03.09.2016

Recenzja: Kruk. Zagadka Zbrodni

Tytuł: Kruk. Zagadka Zbrodni
Oryginalny Tytuł: The Raven
Reżyser: James McTeigue
Scenariusz: Hannah Shakespeare, Ben Livingston
Premiera: 9 marca 2012
Miejsce: Hiszpania/USA/Węgry
Gatunek: Thriller, horror, kryminalny, kostiumowy
Czas trwania: 1 godzina 51 minut


Opis:
Edgar Allan Poe pomaga policji z Baltimore w wytropieniu mordercy, który dokonuje swoich zbrodni inspirując się twórczością pisarza.

Recenzja:
Takich filmów, których tematyką jest horror, kryminał czy thriller rzadko oglądam. A zwłaszcza, gdzie fabuła jest dość drastyczna. Takim filmem jest właśnie Kruk. Zagadka Zbrodni. Jest to film z ostatnich dni życia pisarza Edgara Allana Poe. Z pewnością nie jest to film, który mógłby obejrzeć ktoś małoletni z uwagi na dość nieprzyjemne sceny.
Jest to drugi raz w przeciągu dwóch lat, kiedy obejrzałam ten film. Ponownie raczej go znów nie obejrzę. Nie dlatego, że jest zły, ale zbyt mocny, jak dla mnie. Nie boję się, ale z horrorami czy mocnymi thrillerami, kryminałami mam tak, że raz, góra dwa razy i dziękuję bardzo. Za bardzo mi siada w pamięć. Owszem, inne filmy też dobrze pamiętam i mogę oglądać po tysiąc razy i jeszcze raz obejrzę. Tu chodzi o fabułę. Jeśli jest mocna i dobrze zagrana gra aktorska, wiem już, że choć ponownie nie obejrzę, to film jest jednym z lepszych. Tak jest właśnie z tym filmem.
Choć historia jest jedną z wielu, motyw także, to nie należy do lekkich pozycji z uwagi na panujący klimat. Jeśli ktoś lubi mocne filmy, może obejrzeć, ale ostrzegam przed niemiłymi scenami.
7/10 - Przyjemne
A na koniec zwiastun filmu:

1 komentarz:

  1. Ja bardzo lubię oglądać takie filmy, z takim specyficznym klimatem. Zapisuję sobie ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń