Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

04.10.2016

Recenzja: Królewski Skrytobójca

Autor/Tłumacz: Robin Hobb/Agnieszka Ciepłowska-Kwiatkowska
Oryginalny tytuł: Royal Assassin
Tytuł: Królewski Skrytobójca
Cykl: Skrytobójca
Tom: 2
Wydawnictwo: MAG
Data Wydania: 17.10.2014
Wydanie: III
Forma: Papier
Ilość stron: 765
Gatunek: Fantasy
Podgatunek: High FantasyOpis:
Kontynuacja powieści Uczeń skrytobójcy, opowiadająca o honorze i namiętności, rozterkach serca i zemście, bitewnym szale i niebezpiecznej magii. Młody Bastard zakończył swą pierwszą misję dyplomatyczną. Zapłacił jednak wysoką cenę za wypełnienie zadania, ledwie ocalając życie i unikając kalectwa. Poturbowany i zgorzkniały, wbrew przysiędze złożonej królowi, zdecydował się na razie pozostać w Królestwie Górskim.

Recenzja:
Królewski Skrytobójca to kolejny tom cyklu skrytobójcy. Jest to o wiele grubsza część, bardziej obszerna od poprzedniczki, ale czy aby na pewno to dobrze?
Nikt nie jest sam, nikt nie jest niezapomniany, nic nie jest pozbawione znaczenia, nic nie jest nieważne.
Ciąg dalszy historii o Bastardzie. Już nie jest dzieckiem, tylko staje się powoli dorosłym mężczyzną. Po morderczym zadaniu, próbuje się pozbierać. Nie obyło się też bez kolejnej intrygi...
aufanie nie jest zaufaniem, dopóki nie jest wzajemne.
Tom ten jest grubszy od poprzedniego, ale nie najgrubszy. Z czasem widać, że Bastard zmienił się. Zaczyna podejmować dojrzalsze decyzje. Ten tom, tak jak poprzedni, choć jest wiele intryg i akcji, jest napisany z takim spokojem i tego tak bardzo się nie odczuwa. Styl nadal utrzymany i bardzo szybko mi się czyta. Jest to rzadkość, aby z taką łatwością przebrnąć przez 700 stron, ale w przypadku jest możliwe. Historia ta zaczyna się w miejscu, w którym się zakończył pierwszy tom czyli w Królestwie Górskim i z czasem akcja dzieje się też w innych miejscach. Mamy też powrót poprzednich bohaterów, jak na przykład Brusa czy księcia Szczerego.
Jednak muszę przyznać, że książka ta bogata jest w barwne opisy, które czasem mnie męczyły z uwagi na to, że się wlekły. Niektóre są trochę zbędne. Lubię, kiedy są opisy, bo ubarwiają powieść, ale z umiarem, a nie nadmiarem.
Powieść ta jest dobra dla tych, co lubią klasyczną fantasy z malowniczym światem i bohaterami.
7/10 - przyjemne
Tomy: Uczeń Skrytobójcy | Królewski Skrytobójca | Wyprawa Skrytobójcy

2 komentarze:

  1. Książka, która ma 700 stron na pewno by się do mnie nie uśmiechała z półki. Może i dobrze, że szybko się ją czyta, ale jestem zwolenniczką rozbijania książek na krótsze części.

    OdpowiedzUsuń