Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

14.11.2016

Recenzja: Czas Żelaza

Autor: Angus Watson
Tłumacz: Maciej Pawlak
Oryginalny tytuł: Age of Iron
Tytuł: Czas Żelaza
Cykl: Czas Żelaza
Tom: 1
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data Wydania: 06.11.2015
Wydanie: I
Forma: Papier
Ilość stron: 778
Gatunek: Fantasy
Podgatunek: High FantasyOpis:
Nikt nie rodzi się legendą. Legendę wykuwa przeznaczenie.
Dug Fokarz to pechowy najemnik, który zmierza na południe, aby zaciągnąć się do armii króla Zadara. Przeszkadza mu w tym nieustanne ratowanie z opresji niewłaściwych ludzi.
Dug znalazł się więc po złej stronie barykady względem wielotysięcznej armii, do której chciał dołączyć, a to dopiero początek jego kłopotów.

Recenzja:
Teraz czas na nową trylogię. Trylogię Czasu Żelaza. Kolejne godziny na czytaniu ponad 700 stron powieści. Tomisko nie chude, a opasłe. To lubię. Ale czy to dobre, że powstają tak opasłe tomiska?
Kilka mil od zamku Maidun szedł u boku żony Elliax, druid z Barton
Ten tom posiada również kilku bohaterów. Nie tylko z punktu Duga jest powieść ta, ale i z innych, bo mamy także Elliaxa choćby i on także ma własne pięć minut.
Tynda Tala stawała się coraz większa. Mury otaczano kolejnymi murami
Pierwsze, co mi się rzuca w oczy, to ta sama czcionka przy nazwisku Autora, która została użyta przy książce Obietnica Krwi Briana McClellana. Nawet kolor jest ten sam. Wiem, czepiam się szczegółów, ale taki już mój umysł. Drobiazgowy.
Bohaterów nie ma, aż nad to, co trzeba. Przynajmniej czytelnik się nie pogubi podczas czytania. Miejsca też są dobrze wykreowane. Temat też podobny, który jest Obietnicy Krwi. Bardziej pod politykę i wojny, czy bitwy. Stwierdzę może w ten sposób. Lepiej mi czytać powieści fantasy o takiej tematyce niżeli trójkąty miłosne znane z paranormal fantasy/romance.
Styl jest nawet dobry. Szybko się czyta ten tom. Jedynie dialogi czasem mnie irytowały oraz ich poziom, ale da się to jakoś przełknąć. Jest to debiut, więc wiadomo, że doświadczenie literackie jest dopiero szlifowane i nie wymagam za dużo od osoby, która wydała dopiero swoją pierwszą powieść.
Jest to powieść, która w sumie nie wyróżnia się wśród innych powieści tego typu. Jest ich mnóstwo, ale też nie jest zła.
Powieść ta jest dobra dla tych, którym spodobała się Obietnica Krwi bądź lubią takową tematykę, jaka jest w tychże powieściach. Nie trzeba wiele wymagać, aby poznać inny świat, inny system.
6/10 - może być
Tomy: Czas Żelaza | Żelazna Wojna | Tron z Żelaza

1 komentarz:

  1. Takie opasłe tomiska pochłaniają wiele czasu. Ale jak ktoś lubi czytać to nic mu nie straszne.

    OdpowiedzUsuń