Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

29.11.2016

Recenzja: Istoty Mroku


Autor: Agnieszka Michalska
Tytuł: Istoty Mroku
Cykl: Istoty Mroku
Tom: 1
Wydawnictwo: nieznane
Data Wydania: nieznane
Wydanie: I
Forma: E-book
Ilość stron: 285
Gatunek: Fantasy
Podgatunek: Urban Fantasy
Uwaga!
Recenzja przed wydaniem otrzymana w formacie A4 od Autorki
Opis roboczy:
Akcja pierwszej części Istot Mroku rozgrywa się w 1902 roku na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii. Została opowiedziana z punktu widzenia młodej kobiety – Charlotte Perri. Dziewczyna trafia pod opiekę Thomasa Black’a, jednego z najsławniejszych, a jednocześnie najbardziej marudnych i wymagających Łowców demonów. Pod jego okiem wytrwale przygotowuje się do walki z mrokiem oraz nadciągającej wojny z syberyjskimi najeźdźcami.
Jednak to dopiero początek.
Książka opowiada o znanej archeolog Mischy Roberts, prowadzącej wykopaliska w ruinach kościoła w Portsmouth. Gdy czas otrzymany na zbadanie terenu dobiega końca w poszukiwaniach następuje przełom..

Recenzja:
Czasem lubię też sięgnąć po literaturę, gdzie autor jest Polakiem. Każdy zasługuje na to, aby dać szansę, a czasem okazuje się, iż Polacy piszą równie dobrze, jak zagraniczni, więc ja nie widzę powodu, dla którego miałabym odrzucić polską literaturę np. z fantasy czy kryminału, jak i są też słabsze. Wszędzie tak jest. I postanowiłam więc dać szansę tej książce. Tylko jest to mała uwaga. Książka ta nie została jeszcze wydana i egzemplarz otrzymałam od Autorki, za co od razu chcę podziękować. Sama Pisarka jest dość młodą osobą, a debiutowała powieścią Kroniki Ciemności. Łowca Demonów.
To nie wybory nas definiują, tylko zasady, którymi kierujemy się w życiu.
Książka ta opowiada o młodej archeolog, która odkrywa zapiski Charlotte Perii, która żyła na przełomie XIX i XX wieku. To, co tam zostało napisane, sprawiło, iż Misha zaczyna głębiej badać sprawę...
Strony tej księgi są zrobione z wyprawionej ludzkiej skóry, szpon demona służył mi za pióro, a krew za inkaust.
Przyznam, że jest to jedna z lepszych powieści, jakie mogłam przeczytać. Wydaje się to, iż jest to łagodna treść, gdzie są ochy i achy, bo nie wiem, którego wybrać,a poszukiwania itd to tylko zasłona dymna nad wybraniem, z kim mam się związać, lecz można się pomylić. Nie ta kategoria.
Jest to powieść skupiająca się na tym, jaką drogę przeszła Charlotte, aby osiągnąć swój sukces, a dzięki temu, że zapisała wszystko i dobrze ukryła, można było po latach dowiedzieć się o czymś, co tak bardzo tuszowane jest przez władzę. W prologu i epilogu rządzi Misha, archeolog, lecz od rozdziału pierwszego do trzydziestego, ostatniego, rządzi już Charlotte i jej zapiski. Spodobało mi się to, iż w obu przypadkach jest narracja pierwszoosobowa. Rzadko czytam powieści w tej narracji, ale w przypadku Istot Mroku pasuje idealnie. Widać, jak główna bohaterka, Charlotte, zmienia się na lepsze. Stała się bardziej stanowcza. Jest jedną z lepszych bohaterów, a rzadko bywa, iż mogłabym któregoś polubić. Misha z resztą jest też fajna, taka władcza. Podobają mi się miejsca, w których toczy się akcja. Mają swój urok i klimat.
Powieść ta przeznaczona jest od 15/16+. Są sceny trochę brutalne, więc raczej młodszemu odbiorcy może się to nie spodobać. Styl jest nawet dobry, więc fajnie się czytało. Jeszcze trochę popracować i będzie o wiele lepiej. Z niecierpliwością czekam na wydanie powieści i kontynuację, bo akcja kończy się w takim momencie, iż zapowiada dalsze losy bohaterów z mniejszą bądź większą uwagą. Tylko pytanie, czemu to tak musiało się skończyć? No jak tak można....
8/10 - godne uwagi
Tomy: Istoty Mroku |

3 komentarze:

  1. Za stara już jestem chyba na takie książki. Polecę mojej młodszej kuzynce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie historie, chociaż wydawać by się mogło że powoli z nich wyrastam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. właśnie czytam jestem na koncówce prawie u mnie ebook ma 1024 strony też dostałam od autorki i zapraszam również na recenzjenadie

    OdpowiedzUsuń