Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
*the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie
* Ayash mówi o... to nieregularny cykl filmów umieszczanych na kanale YT oraz na sekretnym tropie
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

07.12.2016

Recenzja: Samotny Krzyżowiec. Ścieżki Przeznaczenia


Autor: Marek Orłowski
Tytuł: Samotny Krzyżowiec. Czas Przepowiedni
Cykl: Samotny Krzyżowiec
Tom: 2
Wydawnictwo: Erica
Data Wydania: 16.10.2014
Wydanie: I
Forma: Papier
Ilość stron: 320
Gatunek: Fantasy
Podgatunek: Low Fantasy
Opis:
Dalszy ciąg przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem.
Rok 1189, Ziemia Święta. Ocalałe z klęski pod Hittin resztki wojsk krzyżowców rozpaczliwie walczą o odzyskanie utraconych zamków i miast Królestwa Jerozolimskiego.
Czarny Rycerz ma do spełnienia własną misję. Usiłuje ocalić z rąk asasynów największą z relikwii, zapewniającą władzę nad światem – Arkę Przymierza. Przedtem jednak musi umknąć z ponurej fortecy w górach An-Nusarija. Czy samotny krzyżowiec zdoła ujść sztyletom skrytobójców Starca z Gór? Czy uda mu się ostrzec templariuszy o zdradzie? Jakie będą jego dalsze losy? Czy przeklęty przed wiekami Miecz Salomona będzie posłuszny dłoni chrześcijańskiego rycerza?
Czy odwaga i zręczność w walce wystarczą, by pokonać wrogów posługujących się nie tylko stalą, ale i magią?

Recenzja:
Kolejny tom Samotnego Krzyżowca już przeczytany. Templariusz nie umarł. Czarny Rycerz powrócił. Jego przygoda jeszcze się nie skończyła, jeszcze da o sobie znać.
Patrzył, jak obciążona przeciwwagą belka unosi się powoli. Obracające kołowrót drągi tylko migały w silnych dłoniach żołnierzy.
Miecz Salomona, który został zdobyty w poprzednim tomie, pojawia się już częściej. Akcja dzieje się już na przykład w Twierdzy w Masjafie czy Akce.
Patrzył na miecz i w wyobraźni widział, jak uchylają się wrota innego wymiaru, krainy blasków i cieni nieznanych jego czasom i ludziom.
Książka chudsza od poprzedniego tomu, jednak nie powalająca. Styl dobry i lepiej by się czytało, gdyby akcja była bardziej wartka niż była. Temat też tak średnio wykorzystany. Jedynie, co mi się podobały to przypisy, które również pojawiały się w tomie pierwszym, bo zawsze wiadomo, z czego dany fragment pochodzi lub też co oznacza dane słowo.
Akcja zbyt wolna, jeszcze wolniejsza niż poprzednio. Trochę się dłużyło mi przy czytaniu, a tego nie lubię. Chyba nikt nie lubi. W sumie nic ciekawego nie było ani też porywającego. Taka średniej klasy książka, których wiele na rynku, a nawet lepszych. Jest to jedna z tych, którą się przeczyta i od razu zapomni.
Ratuje tą książkę to, iż nie została źle napisana oraz to, iż było bez chaosu tylko chronologiczne wydarzenia. Bohaterowie, choć słabo zakreśleni, ale też nie byli miałcy i denerwujący. Myślę, że powieść ta, jak i poprzedni tom, to słabo wykreowany świat. Brakuje mi tego klimatu oraz polotu. Pomysł na plus, ale niewykorzystany potencjał, a szkoda.
Nie lubię, gdy jakaś książka, która dobrze się zapowiada, raczej jest słaba i niezbyt dobra. Jest parę faktów, które jakoś na plus działają, ale nie jest tego zbyt wiele, aby móc się zachwycać.
4/10 - ujdzie
Tomy: Miecz Salomona | Ścieżka Przeznaczenia | Czas Przepowiedni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz