Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
*the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie
* Ayash mówi o... to nieregularny cykl filmów umieszczanych na kanale YT oraz na sekretnym tropie
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

26.12.2016

Recenzja: Król Skorpion 4. Utracony Tron
Tytuł: Król Skorpion 4. Utracony Tron
Oryginalny Tytuł: The Scorpion King 4: The Lost Throne
Reżyser: Mike Elliott
Scenariusz: Michael D. Weiss
Premiera: 6 stycznia 2015 świat
Miejsce/Produkcja: USA
Gatunek: Fantasy
Podgatunek: Heroic Fantasy
Czas trwania: 1 godzina 44 minutyOpis:
Oskarżony o morderstwo króla Norvanii Mathayus wraz z sojusznikami postanawia stawić czoło przyszłemu władcy, który chce posiąść magiczne moce.

Recenzja:
Król Skorpion 4 to film odsłaniający najnowsze losy Mathayusa. Na szczęście w tej pozycji głównego bohatera gra ten sam, którego grę aktorską można zobaczyć w Król Skorpion 3. To jest plus, że nie trzeba znów przyzwyczajać się do nowego aktora.
Ja rozumiem efekty specjalne, ale tym razem przedobrzone. To już w poprzedniej części, Król Skorpion 3, efekty te są lepsze. Film ten przypomina bardziej nieanimowaną bajkę niż film fantasy i przygodowy. Ja rozumiem, żeby w fantasy używać efektów specjalnych, ale z rozsądkiem, bo dla mnie pozycja ta odbiega od realizmów historii o Królu Skorpionie. To już trzecia część ledwo wpisywała się w kanon, ale ta część odpada, a szkoda.
Ogólnie według chronologii wydarzeń powinno oglądać się wpierw Król Skorpion 2. Narodziny Wojownika, potem Król Skorpion, a po nim Król Skorpion 3. Odrodzenie, aby na koniec obejrzeć Król Skorpion 4. Utracony Tron.
Mam tylko nadzieję, że już nie będzie ani jednego filmu o Królu Skorpionie, bo poziom z filmu na film coraz słabszy, a teraz osiągnął szczyt. Chyba że jeszcze wymyślą coś jeszcze słabszego. Najlepsze części to pierwsza oraz druga. Te dwie i nic tego nie zmieni.
4/10 - ujdzie
Trailer filmu:

1 komentarz: