Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

26.12.2016

Recenzja: Król Skorpion 4. Utracony Tron
Tytuł: Król Skorpion 4. Utracony Tron
Oryginalny Tytuł: The Scorpion King 4: The Lost Throne
Reżyser: Mike Elliott
Scenariusz: Michael D. Weiss
Premiera: 6 stycznia 2015 świat
Miejsce/Produkcja: USA
Gatunek: Fantasy
Podgatunek: Heroic Fantasy
Czas trwania: 1 godzina 44 minutyOpis:
Oskarżony o morderstwo króla Norvanii Mathayus wraz z sojusznikami postanawia stawić czoło przyszłemu władcy, który chce posiąść magiczne moce.

Recenzja:
Król Skorpion 4 to film odsłaniający najnowsze losy Mathayusa. Na szczęście w tej pozycji głównego bohatera gra ten sam, którego grę aktorską można zobaczyć w Król Skorpion 3. To jest plus, że nie trzeba znów przyzwyczajać się do nowego aktora.
Ja rozumiem efekty specjalne, ale tym razem przedobrzone. To już w poprzedniej części, Król Skorpion 3, efekty te są lepsze. Film ten przypomina bardziej nieanimowaną bajkę niż film fantasy i przygodowy. Ja rozumiem, żeby w fantasy używać efektów specjalnych, ale z rozsądkiem, bo dla mnie pozycja ta odbiega od realizmów historii o Królu Skorpionie. To już trzecia część ledwo wpisywała się w kanon, ale ta część odpada, a szkoda.
Ogólnie według chronologii wydarzeń powinno oglądać się wpierw Król Skorpion 2. Narodziny Wojownika, potem Król Skorpion, a po nim Król Skorpion 3. Odrodzenie, aby na koniec obejrzeć Król Skorpion 4. Utracony Tron.
Mam tylko nadzieję, że już nie będzie ani jednego filmu o Królu Skorpionie, bo poziom z filmu na film coraz słabszy, a teraz osiągnął szczyt. Chyba że jeszcze wymyślą coś jeszcze słabszego. Najlepsze części to pierwsza oraz druga. Te dwie i nic tego nie zmieni.
4/10 - ujdzie
Trailer filmu:

1 komentarz: