Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

01.01.2017

Ayash przedstawia: Postanowienia roku 2017

Aloha.
Wczoraj pojawiło się podsumowanie roku 2016, więc zgodnie z zapowiedzią, dziś ukazują się postanowienia. Mam nadzieję, że uda mi się spełnić wszystko.
I przy okazji przypominam o Agencji Runa, która pomaga Autorom w ich tekście czyli na przykład co można jeszcze w tekście poprawić albo jakie wątki rozwinąć, czego jest za dużo itd. Jest też strona www, na którą zapraszam.

Postanowienia na rok 2017:
Przede wszystkim to chcę w tym roku przeczytać i zrecenzować minimum 25 książek. W roku 2016 od sierpnia, w którym to został założony sekretny trop od grudnia zrecenzowane zostały 27 książek, więc myślę, że to raczej nie będzie dla mnie problemem.
Kontynuować naukę hiszpańskiego. Już troszkę umiem, ale nadal brakuje mi do płynnego mówienia. Do nauki wykorzystuję, co tylko jestem w stanie. Magazyn hiszpańskojęzyczny wraz z możliwością odsłuchania artykułu w formie mp3 czy też książki do nauki. Przepisuję sobie słownictwo do quizlet.com. Jest to taka strona, gdzie mogę sobie stworzyć odpowiedni folder i tam tworzyć oraz umieszczać zestaw słów do nauki. Coś na styl internetowych fiszek. Nie muszę się też martwić o to, że nie mam przystosowanej klawiatury do danego języka. Strona ta zakłada, że każdy ma klawiaturę bez odpowiednich znaków do każdego języka i posiada tylko alfabet od a do z. Pozostałe litery alfabetu ukazuje po wybraniu w kolumnie danego języka, nawet polskiego.
Kolejnym celem jest pisanie więcej luźnych postów, nie związanych z recenzjami czy wywiadami. Planuję w związku z tym rozpocząć serię sobotnie muzykowanie, który tytuł nosi the Shadow. W tym cylu posty będą publikowane raz w miesiącu i zawierały muzykę w zależności od tematu. A wy co o tym sądzicie?

Postanowienia odległe:
Wydawać książki pod pseudonimem literackim Layla Odetta Courtney Saldivar. Jest już nawet konto na facebooku utworzone. Do września planuję utworzyć też fanpage, grupę oraz stronę www. Czemu odległe? Bo nie wiem, kiedy zacznę poprawki do książki, a potem okres oczekiwania na odpowiedź od wydawnictwa, więc ciężko mi na dzień dzisiejszy stwierdzić, kiedy to postanowienie będzie zrealizowane. Najprawdopodobniejszy termin, to 2018 rok, ale i ten rok jest jeszcze pod znakiem zapytania.
Zastanawiam się też nad własną firmą, ale to jest jeszcze do przemyślenia. Wpierw byłaby to internetowa, a jeśli uda się, to i rozwinąć działalność o szerszą ofertę. Chodzi mi o to, iż wiem, jakie usługi bym prowadziła, lecz nie wiem, czy uda mi się na tyle wypromować, aby utrzymać się i zarabiać, a to nie takie proste w dzisiejszych czasach, w szczególności, iż zamierzam zacząć od zera.

4 komentarze: