Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

26.02.2017

Recenzja: Akuszer Bogów


Autor: Aneta Jadowska
Tytuł: Dziewczyna z Dzielnicy Cudów
Cykl: Nikita
Tom: 2
Wydawnictwo: SQN
Data Wydania: 15.02.2017
Wydanie: I
Forma: Papier
Ilość stron: 400
Gatunek: Fantasy
Podgatunek: Urban Fantasy
Opis:
Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno, jak na poznaniu tej prawdziwej.
Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości, rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii, gdzie wszystko się zaczęło.
Tam czekać będą na Nikitę ludożercze trolle, boskie pszczoły, niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów. Odpowiedzi oczywiście też – ale czy takie, jakich oczekuje?
Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł.

Recenzja:
Kolejna część o Nikicie. Powrót do świata urban fantasy.
Niewiedza jest gorsza niż nawet najsmutniejsza prawda.
Akcja powieści dzieje się częściowo w Polsce, lecz większość w Norwegii. Pojawiają się też motywy z mitologii skandynawskiej, jak na przykład Askard.
Wszyscy zasługujemy na swoją porcję prawdy i odpowiedzi w miejsce niekończących się pytań.
Hm.. Zacznę może od tego, że styl jest lekki i przyjemny. Bardzo szybko czyta się tą książkę i chce się wiedzieć, co będzie dalej. Nim się obejrzałam, a przeczytałam. Akcja jest wartka. Zawsze coś się dzieje. Każdy bohater jest inny i nie jest płaski czy bezbarwny. Kolejny plus to wprowadzenie mitologii skandynawskiej. Czuję lekki niedosyt, mogłoby być tego trochę więcej, ale nie narzekam. Powoli zauważam wzrost książek, gdzie nie pojawia się tylko i wyłącznie mitologia grecka albo rzymska.
Jednak mam już trochę zastrzeżeń do tej części. Bohaterka za dużo myśli i niekoniecznie nawiązują do danej sytuacji. Owszem, jest to spowodowane narracją pierwszoosobową, ale można by było tego trochę skrócić. Są zbyt chaotyczne. Trochę zdziwiona byłam, gdy okazało się, że Nikita ma 32 lata. Czytając tą serię, myślałam, iż Nikita to nastoletnia osoba, około 16 - 17 lat, a nie 32. No cóż.. Nikita to osoba, której myśli są nastoletniej osoby i obraz świata również, ale zachowanie czy zadania, jakie wykonuje są dla osoby dorosłej.
Ogólnie powieść tą dobrze jest przeczytać na leniwe wieczory, gdy chce się człowiek odprężyć nie musząc dokładnie analizować treści.
7/10 - ciekawe
Tomy: Dziewczyna z Dzielnicy Cudów | Akuszer Bogów
Za książkę dziękuję wydawnictwu SQN.

6 komentarzy:

 1. Mam wielką ochotę na poznanie i pierwszego, jak i drugiego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszą część i średnio mi się podobała. Męczyła mnie lektura tej książki. Ciekawa jestem, jak będzie z drugim tomem. Mam nadzieję, że wkrótce się przekonam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza część jeszcze przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam podziekuję zarówno za tę, jak i poprzednią częśc. Jakoś ta historia nie krzyczy do mnie:"CZYTAJ MNIE", no a jak nie krzyczy, to nie czytam, proste xD
  Nawet macałam pierwszy tom jakiś czas temu w biedronce i nadal nie zaiskrzyło, mimo że bardzo lubię urban fantasy :)
  No i ta bohaterka... Nie cierpię jak bohater nie zachowuje się tak, jak człowiek w jego wieku ;/
  Pozdrawiam!
  Kasia z Kasi recenzje książek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak na lewniwe wieczory to w końcu znajdę czas na lekturę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Intryguje mnie zarówno pierwsza część, jak i druga, ale jakoś na razie się nie składa, żeby się zapoznać z twórczością autorki. ;/ Ale przyznam, że ma w sobie kilka elementów, które mnie ciekawią, no i te rysunki, którymi przeplatana jest treść, są interesujące, bo miałam już okazję książkę oglądać w księgarni.

  OdpowiedzUsuń