Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe.

Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz też zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na youtube.

Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016. Aktualny szablon jest od 21.01.2017.

Posty:
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie
* postów na miesiąc będzie nie mniej niż 5

12.02.2017

Recenzja: Assassin's Creed: Objawienia

Autor: Oliver Bowden
Tłumacz: Przemysław Bieliński
Tytuł: Assassin's Creed: Objawienia
Oryginalny Tytuł: Assassin's Creed: Revelations
Cykl: Assassin's Creed
Tom: 4
Wydawnictwo: Insignis
Data Wydania: 07.11.2012
Wydanie: I
Forma: Papier
Ilość stron: 480
Gatunek: Fantasy
Podgatunek: Low FantasyOpis:
STARSZY, MĄDRZEJSZY I JESZCZE BARDZIEJ NIEBEZPIECZNY MISTRZ ASASYNÓW EZIO AUDITORE DA FIRENZE WYRUSZA NA POSZUKIWANIA ZAGINIONEJ BIBLIOTEKI ALTAÏRA. W NIEJ BYĆ MOŻE ZNAJDUJE SIĘ KLUCZ DO OSTATECZNEGO POKONANIA TEMPLARIUSZY. EZIA CZEKA TAM JEDNAK WSTRZĄSAJĄCE ODKRYCIE.
Biblioteka skrywa nie tylko tajemną wiedzę, ale także najbardziej zatrważający sekret, jaki może poznać świat; tajemnicę, którą templariusze pragną wykorzystać, aby zawładnąć losami ludzkości. Drogę do biblioteki otwiera pięć kluczy. By je odnaleźć, Ezio musi udać się do niespokojnego Konstantynopola, gdzie rosnąca armia templariuszy grozi destabilizacją Imperium Osmańskiego.
Podążając śladami swojego poprzednika Altaïra, Ezio musi pokonać ich po raz ostatni. Stawka jest bowiem wyższa niż kiedykolwiek, a wyprawa, która rozpoczęła się jako pielgrzymka, staje się wyścigiem z czasem…

Recenzja:
Hm.. Cóż mogę rzec... Trochę nadganiam z pozycjami, które należą do uniwersum Assassin's Creed, a i tak to nie koniec. Jeszcze pozostanę w tym temacie przez jakiś czas.
Morał każdej historii zależy od usposobienia człowieka, który ją opowiada.
Tym razem Oliver Bowden zabiera czytelnika nie do Rzymu, nie do Florencji czy Wenecji. Teraz akcja dzieje się się w Konstantynopolu, aby Ezio mógł odnaleźć klucze do biblioteki Altaïra.
Każdy czyn ma swoje konsekwencje.
Jest to ostatni tom, w którym można śledzić losy Ezia oraz częściowo Altaïra. Ezio bardzo się zmienił. Z żywego nastolatka stał się osobą spokojną, w dodatku bardzo mądrą.
Jest to pozycja oparta na grze Assassin's Creed: Revelations. Autor już powoli wyrabia się w pisaniu książek z tego uniwersum (zostało jeszcze kilka, a i z czasem może dojść więcej - zależy to od Ubi, ile jeszcze gier wyprodukuje).
Fajnie, że znów powrócił słownik. Tym razem prócz słów włoskich, jakie można było też napotkać w Assassin's Creed: Renesans czy też w Assassin's Creed: Bractwo, to pojawiają się słowa greckie, chińskie i tureckie. Przetłumaczenie ich w treści było by ujmą na klimacie i powieść straciłaby sens, a tak jest znacznie ciekawiej. I przy okazji, jeśli ktoś nie zna danego języka, może spokojnie sprawdzić tłumaczenie.
O ile dwie pierwsze pozycje były takie sobie, przeciętne, tak od poprzedniego jest już lepiej. Nie zarzucam braku stylu czy coś pod ten deseń. Raczej chodzi mi o klimat oraz temat. Autor musiał się po prostu wyrobić, a wiadomo, że początki nie są najlepsze. Czasem mnie bierze tylko nostalgia, gdy pomyślę, że nie przeczytam już nowej historii o Ezio czy Altaïrze, ale tym dwóm panom dziękujemy i dajemy możliwość zabłysnąć komuś zupełnie nowemu w tym wielkim uniwersum.
6/10 - może być
Tomy: Assassin's Creed: Renesans | Assassin's Creed: Bractwo
Assassin's Creed: Tajemna Krucjata | Assassin's Creed: Objawienia
Assassin's Creed: Porzuceni | Assassin's Creed: Czarna Bandera
Assassin's Creed: Pojednanie | Assassin's Creed: Podziemie

1 komentarz:

  1. Może kiedyś przeczytam ta serię juz drugi raz o niej słyszę

    OdpowiedzUsuń