Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

23.02.2017

Recenzja: Bogowie Egiptu
Tytuł: Bogowie Egiptu
Oryginalny Tytuł: Gods of Egypt
Reżyser: Alex Proyas
Scenariusz: Matt Sazama, Burk Sharpless
Premiera: 2016
Miejsce/Produkcja: Australia, USA
Gatunek: Fantasy, Przygodowy
Czas trwania: 2 godziny 08 minut
Opis:
Set, okrutny bóg ciemności, podstępem przejmuje egipski tron. Faraon ginie, kapłani są bezsilni, a zwykli ludzie stają się niewolnikami. Tylko garstka buntowników stawia czoła uzurpatorowi, by ocalić imperium. Na ich czele staje bohaterski śmiertelnik Bek, który z pomocą potężnego boga Horusa wyrusza w zaświaty i do samych niebios, by tam odnaleźć i pokonać Seta i jego hordy.

Recenzja:
Przyznam, że nastawiałam się na coś innego. Na coś, co będę dobrze wspominać.
Ten film jest naprawdę przewidywalny. Zaczyna się od koronacji, którą przerywa Set i przejmuje tron. Horus, który miał zasiąść na tronie, postanawia odzyskać to, co utracił. Chyba nie muszę wspominać, jak się skończy, prawda? Wystarczyło mi trochę filmu obejrzeć, aby domyślić się, jak się skończy. I dubbing jest trochę irytujący. Lepiej już napisy wybrać.
Na efekty specjalne nie mogę narzekać. W tym przypadku widać niezłą pracę, ale i tak w pewnych momentach widać, iż miejsca te nie są zbyt naturalne wykreowane, takie sztuczne. Sama gra aktorska nawet nie jest zła. Szkoda tylko, że twórcy za bardzo się nie postarali się.
Ogólnie jest to taka bajka dla starszych, w których udział swój mają Bogowie Egipscy. Jednym będzie się ten film podobał za na przykład prostotę, lecz nie tym, którzy interesują się tą tematyką i oczekują czegoś lepszego niż przewidywalny film z bogami w rolach głównych.
4/10 - ujdzie
Trailer filmu:

2 komentarze:

 1. Kurde, a ja mimo całej tej przewidywalności chyba go obejrzę, bo uwielbiam filmy w których bohaterem jest Seth <3 To jeden z moich ulubionych bogów, Horus też całkiem spoczko :D
  Kasia z Kasi recenzje książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja obejrzałam, bo uwielbiam starożytny Egipt czy Persję. Lubię po prostu starożytność, ten klimat.

   Usuń