Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
*the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie
* Ayash mówi o... to nieregularny cykl filmów umieszczanych na kanale YT oraz na sekretnym tropie
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

07.03.2017

Wywiad: Katarzyna Berenika Miszczuk

Aloha.
Oj, jak dawno nie było na sekretnym tropie wywiadu, oj dawno. W związku z tym postanowiłam poprosić polską pisarkę, by odpowiedziała mi na kilka pytań. Katarzyna Berenika Miszczuk zgodziła się i tak oto mogę opublikować z miłą chęcią wywiad.
Zapraszam też na drugi wywiad z Autorką.

Pytanie nr 1: Kwiat Paproci to kolejny Pani cykl z fantasy (inne to cykl Wilk oraz Wiktoria Biankowska). W 2017 będzie premiera trzeciego tomu Żerca. Czego można spodziewać się po tej powieści?
Odpowiedź: W Żercy Czytelnicy poznają odpowiedzi na kilka pytań, które zadałam w poprzednich częściach m.in. dowiedzą się jakiej przysługi zażąda od głównej bohaterki bóg Swarożyc. Wprowadzę do cyklu kilku nowych bohaterów. Nie zabraknie oczywiście retrospekcji z dawnego życia Mieszka. Obiecuję także zaskoczenie na koniec!

Pytanie nr 2: Czy czytelnicy i fani mają spodziewać się jeszcze kontynuacji Kwiatów Paproci czy cała historia będzie zamknięta w trzech tomach?
Odpowiedź: Seria Kwiat Paproci będzie się składała z czterech tomów, odpowiednio na cztery pory roku i cztery główne słowiańskie obrządki. Gosia wyjechała do Bielin na roczny staż. Nie mogę go przecież bezkarnie skrócić.

Pytanie nr 3: Kwiaty Paproci to cykl, do którego zaliczają się dość nowe powieści. Jak Pani określiłaby jednym zdaniem tą serię?
Odpowiedź: Słowiańskie bóstwa, miłość, magia i nasz piękny, wciąż nie do końca poznany kraj.

Pytanie nr 4: Jakich jeszcze można spodziewać się powieści napisanych przez Panią? Odpowiedź: Mam plany już na rok w przód, więc z czystym sumieniem mogę powiedzieć co na pewno napiszę. W maju 2017 ukaże się Żerca (tom 3 serii Kwiat Paproci), na jesieni 2017 thriller medyczny o roboczym tytule Obsesja. W marcu 2018 Przesilenie (tom 4 serii Kwiat Paproci). Następnie bardzo chciałabym zabrać się za długo oczekiwaną kontynuację przygód diablicy Wiktorii Biankowskiej. Przez ostatnie sześć lat kolekcjonowałam pomysły na tę książkę. Zapewniam – to na pewno nie będzie odgrzewany kotlet!

Pytanie nr 5: Napisała Pani już nie jedną powieść. Co, według Pani, sprawia trudność przy pisaniu jakiejkolwiek książki?
Odpowiedź: Dla mnie jedynym problemem jest czas, a raczej jego notoryczny brak. Pisanie powieści nie jest moim jedynym zajęciem. Traktuję to raczej jako hobby, rozrywkę w wolnych chwilach. Na co dzień pracuję jako lekarz. Kto wie? Może kiedyś całkowicie poświęcę się swojej pasji.

Dziękuję za wywiad.

1 komentarz: