Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

07.03.2017

Wywiad: Katarzyna Berenika Miszczuk

Aloha.
Oj, jak dawno nie było na sekretnym tropie wywiadu, oj dawno. W związku z tym postanowiłam poprosić polską pisarkę, by odpowiedziała mi na kilka pytań. Katarzyna Berenika Miszczuk zgodziła się i tak oto mogę opublikować z miłą chęcią wywiad.
Zapraszam też na drugi wywiad z Autorką.

Pytanie nr 1: Kwiat Paproci to kolejny Pani cykl z fantasy (inne to cykl Wilk oraz Wiktoria Biankowska). W 2017 będzie premiera trzeciego tomu Żerca. Czego można spodziewać się po tej powieści?
Odpowiedź: W Żercy Czytelnicy poznają odpowiedzi na kilka pytań, które zadałam w poprzednich częściach m.in. dowiedzą się jakiej przysługi zażąda od głównej bohaterki bóg Swarożyc. Wprowadzę do cyklu kilku nowych bohaterów. Nie zabraknie oczywiście retrospekcji z dawnego życia Mieszka. Obiecuję także zaskoczenie na koniec!

Pytanie nr 2: Czy czytelnicy i fani mają spodziewać się jeszcze kontynuacji Kwiatów Paproci czy cała historia będzie zamknięta w trzech tomach?
Odpowiedź: Seria Kwiat Paproci będzie się składała z czterech tomów, odpowiednio na cztery pory roku i cztery główne słowiańskie obrządki. Gosia wyjechała do Bielin na roczny staż. Nie mogę go przecież bezkarnie skrócić.

Pytanie nr 3: Kwiaty Paproci to cykl, do którego zaliczają się dość nowe powieści. Jak Pani określiłaby jednym zdaniem tą serię?
Odpowiedź: Słowiańskie bóstwa, miłość, magia i nasz piękny, wciąż nie do końca poznany kraj.

Pytanie nr 4: Jakich jeszcze można spodziewać się powieści napisanych przez Panią? Odpowiedź: Mam plany już na rok w przód, więc z czystym sumieniem mogę powiedzieć co na pewno napiszę. W maju 2017 ukaże się Żerca (tom 3 serii Kwiat Paproci), na jesieni 2017 thriller medyczny o roboczym tytule Obsesja. W marcu 2018 Przesilenie (tom 4 serii Kwiat Paproci). Następnie bardzo chciałabym zabrać się za długo oczekiwaną kontynuację przygód diablicy Wiktorii Biankowskiej. Przez ostatnie sześć lat kolekcjonowałam pomysły na tę książkę. Zapewniam – to na pewno nie będzie odgrzewany kotlet!

Pytanie nr 5: Napisała Pani już nie jedną powieść. Co, według Pani, sprawia trudność przy pisaniu jakiejkolwiek książki?
Odpowiedź: Dla mnie jedynym problemem jest czas, a raczej jego notoryczny brak. Pisanie powieści nie jest moim jedynym zajęciem. Traktuję to raczej jako hobby, rozrywkę w wolnych chwilach. Na co dzień pracuję jako lekarz. Kto wie? Może kiedyś całkowicie poświęcę się swojej pasji.

Dziękuję za wywiad.

1 komentarz: