Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

13.04.2017

Recenzja: Boski Ogień

Autor: Brian Staveley
Tłumacz: Jerzy Poderski
Tytuł: Boski Ogień
Oryginalny Tytuł: Providence of Fire
Cykl: Kroniki Nieciosanego Tronu
Tom: 2
Wydawnictwo: Rebis
Data Wydania: 10.02.2016
Wydanie: I
Forma: Papier
Ilość stron: 808
Gatunek: Fantasy
Podgatunek: High FantasyOpis:
Drugi tom "Kroniki Nieciosanego Tronu". Troje dzieci cesarza, trzy ścieżki do władzy. Ceną za zwycięstwo może być zagłada.
Adare ucieka z Pałacu Brzasku, aby stawić czoło spiskowi wymierzonemu w jej rodzinę. Gdy roznosi się wieść, że jest ulubienicą bogini-patronki cesarstwa Annuru, znajduje zwolenników, którzy pomagają jej zawładnąć stolicą. Groźba inwazji barbarzyńskich hord każe jednak rywalom zjednoczyć siły przeciwko wspólnemu wrogowi.
Nieuchronnie narasta też konflikt Adare z jej bratem Valynem, dezerterem z elitarnej cesarskiej jednostki wojskowej - Kettralu. Ich brat Kaden, prawowity dziedzic Nieciosanego Tronu, toczy własną walkę i przedostaje się do stolicy przy pomocy niezwykłych sojuszników.

Recenzja:
Drugi tom trylogii Kronik Nieciosanego Tronu autorstwa Briana Stavaleya.
Im kto bardziej martwy, tym uczciwszy się staje. Kłamstwo jest słabością żywych.
Dalszy ciąg historii w świecie Nieciosanego Tronu. Bohaterowie walczą o przetrwanie, sprawiedliwość i władzę po zmarłym ojcu.
Piekarze mają mąkę, rybacy mają sieci, a przywódcy mają kłamstwa.
Po skończeniu tomu pierwszego wzięłam się od razu za ten będąc też ciekawa, co wydarzy się dalej. Byłam też ciekawa między innymi tego, czy klimat będzie ten sam, czy poziom ten sam, a może nawet i lepszy.
Historia jest bardziej rozbudowana i chronologiczna. Więcej też intryg i akcji. Klimat nadal ten sam, lecz powoli gdzieś się zaciera przez wydarzenia, w których uczestniczą bohaterowie. Myślę, że jest bardziej mocniejsza niż poprzedni tom. Styl jest lekki i przyjemny. To nie lada sztuka napisać 800 stronową powieść prostym piórem.
Według mnie warto sięgnąć też po kontynuację. Nikogo też nie namawiam, ale jeśli ktoś lubi high fantasy, może śmiało przeczytać.
7/10 - przyjemne
Tomy: Miecze Cesarza | Boski Ogień | Ostatnia Więź

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz