Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

13.07.2017

Wywiad: Forest Blackwood

Aloha, wszystkim.
Jakiś czas temu zrecenzowałam powieść zatytułowaną Wojna Światła i Ciemności autorstwa Foresta Blackwooda. Za jakiś czas ukaże się też drugi tom, który będzie kontynuacją tej powieści.
W związku z tym, że przeczytałam powieść, pomyślałam, aby skontaktować się z Autorem powieści i jeśli wyrazi zgodę, przeprowadzić wywiad, a że zgoda uzyskana, to mogę teraz zaprezentować odpowiedzi na cztery proste pytania.
I przypominam też o wywiadzie, który udzielił Forest Blackwood dla Agencji Runa, którego również udzielił Forest Blackwood.

Shaman: Wojna Światła i Ciemności to powieść należąca do fantasy. Samo fantasy ma kilka podgatunków, ale książka ta należy do dwóch z nich, a jest to heroic fantasy (czyli magia i miecz, przygody bohaterów Dobrych w walce ze Złem) oraz high fantasy (wymyślony bądź równoległy świat). Co spowodowało, że postanowił Pan napisać powieść fantasy i to jeszcze mieszając te dwa konkretne podgatunki?
Forest Blackwood: Moim zamysłem było stworzenie interesującej historii. Dążyłem również do tego, aby być jak najbardziej oryginalnym. Dlatego też napisanie samej książki zabrało mi nieco czasu, chociaż pomysły na fabułę przychodziły mi przez lata i były chowane do szuflady. Do napisania powieści zmobilizował mnie mój brat bliźniak i takim to sposobem wymyśliłem tę powieść. Dla mnie nie było ważne, jakie podgatunki fantasy tworzę, liczyła się sama opowieść.

Shaman: Pan pracuje aktualnie nad kolejną powieścią i jest to informacja na stronie Wojny... Czy planuje Pan napisać jeszcze jakieś inne kontynuacje do swojego uniwersum, które rozpoczyna Wojna Światła i Ciemności czy tylko ta jedna?
Forest Blackwood: Oczywiście pracuję już nad drugą częścią Wojny Światła i Ciemności. Jest jeszcze za wcześnie aby mówić coś więcej na ten temat. Pisząc Wojnę Światła i Ciemności tak prowadziłem akcję powieści aby znaleźć dla nich ciąg dalszy.

Shaman: Pisanie książek samo w sobie wydaje się takie proste. Jeden pisze szybko, drugi trochę wolniej. Jak to wygląda w Pana przypadku? Napotyka Pan jakieś niepewności w stosunku do napisanego tekstu?
Forest Blackwood: Jak już wspomniałem wcześniej pomysły, które przychodziły mi do głowy rodziły się latami. Ponieważ byłem zajęty czymś innym, dużo podróżowałem. Dopiero po przeprowadzce na wieś zupełnie innym rytmie życia, w otoczeniu niesamowitej przyrody, wróciła myśl o pisaniu. Dodatkowym bodźcem był mój brat bliźniak oraz rodzice, którzy mnie dopingowali abym jednak zrealizował swój plan napisania książki. Pyta Pani czy miałem jakieś nie pokoje wątpliwości. Oczywiście że tak ponieważ nie wiedziałem czy znajdzie się wydawca aby wydać moją książkę, czy pomysł chwyci czy fabuła będzie interesująca na tyle by ujrzeć światło dzienne.

Shaman: Pisząc Wojnę Światła i Ciemności oraz obecną, nad którą Pan pracuje, to czym się Pan inspiruje przy pisaniu?
Forest Blackwood: Generalnie inspiruje mnie świat to co się w nim dzieje. Przyroda, która mnie otacza, zachodzące w niej zmiany.

Shaman: Dziękuję za wywiad.
Forest Blackwood: Dziękuję za wywiad pozdrawiam Panią i swoich czytelników. Dedykuję jeden ze swoich wierszy, napisanych w trakcie studiów, do tej pory będący głęboko schowanym w szufladzie.
Łzy
Łzy uderzają o twarze ze szronu.
kończy się pieśń wędrowca.
Poszukiwacza kryształowych przypływów.

Forest Blackwood

2 komentarze:

  1. Właśnie dziś lub jutro wstawię na bloga recenzję tej książki. Mam nadzieję, że druga książka będzie dla mnie łatwiejsza w odbiorze, bo z tej niewiele zrozumiałam... Ale o tym w recenzji.

    OdpowiedzUsuń