Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

11.08.2017

Recenzja: Ślad przeznaczeniaAutor: Agnieszka Monika Polak
Tytuł: Ślad przeznaczenia
Wydawnictwo: Czarna Kawa
Data Wydania: 05.05.2017
Wydanie: I
Forma: Papier
Ilość stron: 304
Gatunek: Literatura piękna/współczesna


Opis:
Czy zastanawiałeś się kiedyś, Czytelniku, jaka siła rządzi Twoim życiem? Jaka jest w nim rola przypadku, Twoich wyborów, a jaka przeznaczenia? Co sprawia, że spełniasz marzenia i spotykasz brat-nie dusze?
Bohaterka Śladu przeznaczenia Monika, alter ego autorki, idzie przebojem przez życie: odnosi sukcesy, napotyka na drodze wspaniałych ludzi, wzbogaca się mimo zawirowań życiowych, a cały świat pomaga jej w osiąganiu wybranych celów. Jak to robi? Jaką mądrością się kieruje? Skąd czerpie wiedzę o życiu? W książce Agnieszki Moniki Polak z pewnością znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Być może też zostawią w Tobie trwały ślad prowadzący ku dobrej zmianie.

Recenzja:
Powoli wdrażam się w literaturę współczesną/piękną czy też obyczajową. Nie mam przeczytanych setki, lecz kilka. Ślad przeznaczenia to jedna z tych pierwszych książek.
Monika wybierała się w sentymentalną podróż do Słupska, która miała być jednocześnie połączona z promocją jej książki.
Główną bohaterką jest Monika Bliska, alter ego Autorki. Monika to osoba, która ma rodzinę. W pewnym momencie postanawia wreszcie spełnić swe marzenia pisząc książkę i oddając się w pełni swej pasji czyli graniu na skrzypcach.
Życie jest jak rzeka. Płynie swoim nurtem. Zawsze do przodu.
Przyznam się, że nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać, gdy bohaterka to alter ego Autorki albo też tego, czy w ogóle mi się spodoba opisana historia. Nie mam w tej literaturze ulubionych autorów, jak na przykład w fantasy. Jeszcze nie mam sprecyzowanych oczekiwań względem takich właśnie gatunków, jak literatura współczesna czy obyczajowa. Dlatego też czytam i przekonuję się, czy takie historie to te, które bym później mogła oczekiwać. I przyznam, że się nie zawiodłam na powieści. Była bardzo dobra.
Teraz przechodzę już do omawiania pozycji. Narracja jest trzecioosobowa, co mi się podoba. Lubię tą narrację. Przyjemnie się czyta, bo i styl pisania jest lekki. Bohaterów może i nie jest mało, ale każdy coś pozostawia po sobie do myślenia. Nawet sama bohaterka daje do myślenia. Chodzi o to, że cała powieść jest o życiu, o tym też, aby spełniać swe marzenia, które są zgodne z naszymi możliwościami, a wiek przy realizacji nie ma znaczenia. Mam na myśli to, że marzenia rodzą się wśród naszych zainteresowań oraz pasji, a nie względem czegoś, co nie jest w zasięgu ręki czy też nie jesteśmy tym zainteresowani, że tak to ujmę.
Ogólnie Ślad przeznaczenia jest książką bardzo spokojną pozycją. Nie ma tu dynamicznych akcji czy też nieoczekiwanych zwrotów. Wszystko jest dobrze przemyślane, a i przy tym nie jest chaotycznie napisana. Coś więcej na temat głównej bohaterki, to już wspomnę w następnej części recenzji, która dotyczyć będzie drugiego tomu zatytułowanego Dalsze podróże z Bliską.
Na koniec chcę wspomnieć, że jest to jedna z lepszych powieści, jaką miałam okazję przeczytać. Czasem warto sięgnąć po taką spokojniejszą książkę, aby się zrelaksować po innych, bardziej dynamicznych. A i przy takich relaksacyjnych, można potem zastanawiać się nad treścią, bo dają tak bardzo do myślenia.
7/10 - przyjemne
Tomy: Ślad przeznaczenia | Dalsze podróże z Bliską
Za książkę dziękuję wydawnictwu Czarna Kawa.

2 komentarze:

  1. To książka nie dla mnie, aczkolwiek zawsze mogę spróbować.

    https://weruczyta.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń