Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

23.08.2017

Recenzja: Ogar Boga. Teoria Hybrydy

Autor: Anna Gręda
Tytuł: Ogar Boga. Teoria Hybrydy
Cykl: Ogar Boga
Tom: 2
Wydawnictwo: Ridero/Self-publishing
Data Wydania: 03.01.2017
Wydanie: I
Forma: E-book
Ilość stron: 417
Gatunek: Fantasy
Podgatunek: Urban Fantasy/Paranormal Fantasy

Opis:
Kira Santiago, dotychczas najpotężniejsza i najniebezpieczniejsza istota w okolicy, nagle zostaje porwana, a sprawa nowonarodzonych wampirów wciąż nie zostaje wyjaśniona. Towarzysze łowczyni robią wszystko, co tylko w ich mocy, żeby odnaleźć Kirę na czas. W mieście pojawiają się nowi intruzi, mnoży się coraz więcej tajemnic i pytań, na które nikt nie zna odpowiedzi, a na dodatek nad wszystkimi wisi widmo nadchodzącej wojny. Czekają ich tajemne rytuały, krew, śmierć, miłość, nienawiść, rozpadające się sojusze, nowi i starzy wrogowie.
Kira Santiago po raz kolejny udowadnia, że popaść w tarapaty nie jest tak trudno, jak się wszystkim wydaje, a jeszcze łatwiej jest z nich wyjść, gdy znamy swoje możliwości i mamy u boku wiernych przyjaciół.

Recenzja:
I już przeczytany drugi tom o łowczyni i jej towarzyszach. Teraz już jest o wiele ciekawiej i intrygująco.
Zlustrowałam na wpółprzytomnym wzrokiem swoją celę. Betonowe ściany wyznaczały przestrzeń niewiele ponad szesnastu metrów kwadratowych.
Kira Santiago znów w akcji, lecz tym razem kłopoty dały się we znaki i towarzysze musieli odnaleźć łowczynię. Nie obyło się też bez śmierci i pojedynków.
Odsunęłam się, a potem kłapnęłam zębami na boki, odganiając z daleka mężczyzn oraz kobiety, które drżały na widok mego gniewu.
Może zacznę od tego. Narracja jest pierwszoosobowa i to mi się podoba. Tak, jak i w pierwszym tomie, taki i w tym, ten typ narracji pasuje do historii. Lepiej się czyta przy tej narracji. Styl pisania jest bardzo dobry. Jest to jeden z lepszych stylów. Klimat jest już zupełnie inny niż w tomie pierwszym, ale równie dobry.
W Teorii Hybrydy już coś więcej się dzieje. Nie ma takiego wolniejszego tempa. Mało tego, w pierwszym tomie Kira rządziła w prawie całości, a mniejszą część stanowili inni bohaterowie. Teraz jest takie pół na pół, że tak to ujmę. Mamy tu na przykład Amelię czy Frederica, z których punktów widzenia również Autorka nam serwuje w tej książce. I też w narracji pierwszoosobowej. Na plus jest to, iż pojawia się ładny napis, z którego punktu widzenia czytelnik ma okazję poznać historię. I w sumie jest to podzielone na poszukiwanie Kiry i porwana Kira. Potem wiadomo, co się dzieje, gdy zostaje już odnaleziona. Nie brakuje też wątku miłosnego między Kirą a innym bohaterem.
Pojawia się także niejaki bohater o imieniu Flesh. Przyznam, że to imię przypomina mi serial o nazwie Flash o superbohaterze. Serialu, co prawda, nie oglądałam, lecz słyszeć to już słyszałam, stąd też takie małe porównanie. I trzeba mieć to na uwadze, bo jedna litera, a zmienia kontekst sprawy, gdyż iż ponieważ jest to dwójka różnych bohaterów.
Podsumowując jest to dobra kontynuacja. Choć kończy się fajnie, to i tak jest to zakończenie otwarte, więc jestem ciekawa, co będzie w tomie trzecim. Ogólnie wspomnieć też chcę, iż ja rzadko czytam o wilkołakach i wampirach, jednak tą serię z chęcią czytam.
7/10 - przyjemne
Tomy: Ogar Boga. Popiół i Piach | Ogar Boga. Teoria Hybrydy | Ogar Boga. Galeria Cieni
Za e-booka dziękuję Autorce

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz