Książka „Jednominutowy Menedżer buduje wydajne zespoły” bestseller wśród podręczników dla liderów

Książka pod tytułem “Jednominutowy Menedżer buduje wydajne zespoły” to przede wszystkim poradnik dedykowany osobom, które w swojej pracy muszą zarządzać zespołami pracowników. Każdy, kto choć raz pełnił w swym życiu rolę lidera wie, że jednym łatwiej jest zdobyć sobie autorytet i posłuch, innym przychodzi to trudniej i muszą się tego po prostu nauczyć. Ten niezwykle popularny w Stanach poradnik, autorstwa doktora Kena Blancharda, twórcy takich bestsellerów jak Raaving Fans i Gung Ho! oraz Donalda Carewa i Eunice Parisi-Carew, wprowadzi każdego czytelnika w sztukę zarządzania zespołem.

Umiejętność pracy zespołowej wśród współczesnych trendów na rynku pracy

Chociaż rosnąca popularność tak zwanego „team work” sprawiła, że dla wielu to oklepany frazes z listy zalet w CV każdego kandydata, to jednak jest to podstawa działania większości firm. Jest zdecydowanie większe zapotrzebowanie na „graczy zespołowych” niż solistów. Współpracując ze sobą sprawiamy, że umiejętności wszystkich pracowników się łączą, uzupełniają nawzajem, a projekty tylko na tym zyskują, stają się z lepiej dopracowane na wielu płaszczyznach.

Każdy zespół pracujący razem potrzebuje jakiegoś ukierunkowania, zazwyczaj kierunek nadaje lider, czyli menadżer. Poradnik “Jednominutowy Menedżer buduje wydajne zespoły” pokazuje proces jakim jest droga do osiągnięcia celu projektu i rozbija go na poszczególne fazy. Tymi etapami są: faza orientacji, faza niezadowolenia, faza integracji i ostatnia faza rezultatów. Cały ten proces opisywany jest z perspektywy menadżera i zadań, które go czekają.

Podręczników dla liderów

W książce “Jednominutowy Menedżer buduje wydajne zespoły” w prosty sposób ukazana jest rola lidera, który nakierowuje na cel, zachęca i przeprowadza współpracowników przez poszczególne fazy. Jeśli szukasz praktycznych porad, jak sprawić by z Twoim przewodnictwem zespół działał efektywnie i osiągał jak najlepsze rezultaty, to dobrze trafiłeś. Po przeczytaniu tej książki i wyciągnięciu odpowiednich wniosków dla siebie, swojej pracy oraz pracowników można nie tylko usprawnić przebieg wykonywania codziennych obowiązków, ale również zacząć czerpać z nich większą satysfakcję. W dodatku okazuje się, że może to wszystko przebiegać bezstresowo, co jest ważne oczywiście dla pracowników, ale dla samego menedżera i jego pogody ducha z pewnością również.

Rozwój zdolności zarządzania może być gwarancją awansu

Może w najbliższym czasie chcesz podnieś swoje kwalifikacje zawodowe lub wiesz już, że będziesz pracować z grupami, warto zasięgnąć rady światowych specjalistów w dziedzinie budowania zespołów i przywództwa. Takich umiejętności można próbować uczyć się w realnym życiu, jednak fachowe przygotowanie dodaje pewności siebie i ułatwia start w podjęciu tej wymagającej roli.