Aloha, przybyszu. Jesteś właśnie na sekretnym tropie, gdzie znajdziesz recenzje, wywiady czy tematy około książkowe. Jeśli chcesz, zostań na dłużej, będzie miło. Możesz zaobserwować blog, polubić fanpage oraz subskrybować kanał na YouTube.

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

* Sekretny Trop istnieje od 01.08.2016.
* Aktualny szablon jest od 21.01.2017 wykonany przez Ayash.
* Szablon dostosowany do Chrome. W innych przeglądarkach może być niewielka różnica.
* the Shadow będzie pojawiać się w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
* the Shadow nie ma żadnego znaczenia. Jest to po prostu wybrane słowo, do określenia cyklu postów.
* recenzje, wywiady czy inne posty będą publikowane nieregularnie.
* Nick Ayash nie ma żadnego znaczenia.

Historia...

Jest to czas na nudne podsumowanie, a może i ciekawe... Kto wie?
Historia o... blogu
Sekretny Trop istnieje od 01 sierpnia 2016 roku. Od 29 marca 2015 do 31 lipca 2016 blog ten nosił nazwę zapomniane zapiski, a zmiana domeny z blogspot.com na .pl spowodowała nie tylko zmiany w tytule bloga, ale i poszerzyła tematykę. Pomysł na bloga zrodził się z chęci dzielenia się opinią z innymi, a nie tylko w gronie znajomych.
Jest to blog z recenzjami przede wszystkim książek, ale też filmów czy gier. Czasem pojawią się wywiady z Autorami czy też zapiski, w których stałym cyklem jest the Shadow. W tej serii wybranych jest kilka utworów muzycznych, które odpowiadają danemu zagadnieniu.
Dlaczego blog nazwany został Sekretnym Tropem? Bo nie każdy trop musi być jawny, może być również sekretny, a taki jest przy na przykład czytaniu książek. Czyż czytelnik nie tropi w książce coś, co czytelnika zachwyci i porwie w wir wykreowanego świata? Na to pytanie chyba znana jest odpowiedź.
Historia o... załodze
Ayash:


Zajmuję się blogowaniem, pisaniem książek oraz czasem fotografowaniem. Czytam przede wszystkim fantasy, choć nie stronię od innych gatunków. Jedynie nie lubię romansów, erotyków czy harlequinów. Lubię białą, zieloną i czarną herbatę. Często słucham muzyki, a przy okazji sama uczę się dwóch języków obcych: hiszpańskiego i włoskiego Prowadzę też własny portal internetowy dotyczący książek.
Innych nicków, jakie używam w internecie to Yashenah. Czasem okazuje się, że Ayash jest za krótki bądź jest już w użyciu, więc korzystam na zmianę. Jednak preferuję Ayash.
Pseudonimy artystyczne dla pozycji książkowych, to Layla Odetta Courtney Saldivar oraz Penelope Madeline Windwood.Ważne daty Sekretnego Tropu
01.08.2016 - powstanie Sekretnego Tropu
01.08.2016 - nawiązanie współpracy z wydawnictwem SQN, Wieża Czarnoksiężnika
03.11.2016 - nawiązanie współpracy z wydawnictwem Czarna Kawa
21.01.2017 - wykonanie aktualnego szablonu
01.08.2017 - mija rok od powstania Sekretnego Tropu oraz obrania nicku Ayash